Depilacja laserem Light Sheer

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Nadmierne owłosienie może być cechą rodzinną lub wynikać z pochodzenia etnicznego – np. kobiety z krajów południowych mają większą tendencję do nadmiernego owłosienia. W wielu przypadkach owłosienie typu męskiego (twarz, klatka piersiowa, brzuch) występujące u kobiet świadczy o poważnych wahaniach hormonalnych i jest wskazaniem do diagnostyki endokrynologicznej. Jest to jednak defekt, który obecnie można z łatwością zwalczyć. Depilacja laserowa pozwala trwale usunąć niechciane owłosienie, również z tak wrażliwych okolic jak twarz. To zabieg dedykowany wszystkim kobietom i mężczyznom marzącym o idealnie gładkiej skórze.

Jak działa Light Sheer?

Laser diodowy Light Sheer niszczy mieszki włosowe światłem laserowym. Wiązka energii emitowana przez urządzenie jest pochłaniana przez melaninę, czyli naturalny barwnik włosa, i zamieniana w ciepło, które z kolei doprowadza do uszkodzenia macierzy włosa. Melanina znajduje się jednak również w skórze człowieka, dlatego podczas zabiegu bardzo ważne jest efektywne chłodzenie powierzchniowe. Laser Light Sheer posiada szafirową głowicę z funkcją aktywnego chłodzenia, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje podrażnienia skóry, jak miało to miejsce w przypadku technologii starszych generacji.

Na światło lasera reagują wyłącznie włosy w fazie aktywnego wzrostu. Włosy nie rosną równomiernie, dlatego zabieg wymaga kilku powtórzeń w odstępach od kilku do kilkunastu tygodni. Średnio po trzech – czterech powtórzeniach udaje się usunąć blisko 95% niechcianych włosów. To doskonały efekt.

Zastosowanie

Laser Light Sheer to nie tylko skuteczna depilacja. Urządzenie ma szersze zastosowanie. Jest to laser medyczny, zatwierdzony przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) do zastosowania w medycynie ogólnej i dermatologii do:

  • usuwania zbędnego owłosienia w leczeniu hirsutyzmu, czyli nieprawidłowo występującego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi,
  • leczenia stanów zapalnych skóry,
  • leczenia zmian pigmentowych i naczyniaków,
  • leczenia pękających naczyń krwionośnych, w tym teleangiektazji kończyn dolnych.

Zalety

Urządzenie Light Sheer posiada honorowany na całym świecie certyfikat wydany przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA), jak też certyfikaty instytucji europejskich. To potwierdzenie najwyższego stopnia bezpieczeństwa zastosowania tej technologii laserowej u różnych grup pacjentów. Wśród najważniejszych zalet depilacji i zabiegów z zastosowaniem Light Sheer wymienić warto:

  • możliwość zastosowania u osób o różnej karnacji i różnych kolorach włosów (odpowiednia długość fali pozwala na przeprowadzenie zabiegu również u osób o skórze opalonej bądź ciemnej, która z racji wyższej zawartości melaniny dotychczas była bardziej narażona na oparzenie podczas zabiegów laserowych),
  • aktywne chłodzenie zwiększa komfort pacjenta,
  • duży rozmiar końcówki pozwala jednym strzałem wyeliminować większą ilość włosów (czas zabiegu jest krótszy).