10 pytań o depilację laserową Light Sheer

Laser diodowy Light Sheer to zdecydowanie najskuteczniejsze urządzenie do trwałego usuwania niepożądanego owłosienia. Inteligentna technologia pozwala na dostosowanie długości fali świetlnej proporcjonalnie do rozmiarów mieszka włosowego. Dzięki temu urządzenie działa bardzo precyzyjnie, nie wywołując oparzenia skóry. Metoda Light Sheer cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób dążących do uzyskania aksamitnie gładkiej skóry. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej i przekonaj się, czy ten zabieg jest dla Ciebie.

Czy po wykonaniu serii zabiegów włosy już nigdy nie odrosną?

Seria zabiegów Light Sheer gwarantuje pozbycie się aż 96% niechcianych włosów. Te, które pozostaną, są jaśniejsze, znacznie słabsze i niewidoczne. Każdy organizm jest inny. Z biegiem lat pojedyncze włosy mogą się odnawiać, dlatego zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających. Generalnie jednak włosy nigdy nie odrosną w takim stanie jak przed depilacją, dlatego należy przyjąć, że Light Sheer przynosi rezultat na zawsze.

Czy u wszystkich osób depilacja laserowa jest tak samo skuteczna?

Niestety nie. Na zabieg dobrze reagują włosy ciemne, bogate w melaninę, czyli ciemny barwnik. Depilacja laserowa nie będzie skuteczna u osób o włosach blond, siwych lub rudych. Włosy te zawierają zbyt mało melaniny lub nie zawierają jej w ogóle.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną. Depilacji Light Sheer może towarzyszyć niewielki dyskomfort, uzależniony od miejsca poddawanego zabiegowi. Zazwyczaj jest to delikatne kłucie lub uczucie gorąca. W niektórych przypadkach stosuje się okłady chłodzące lub maść znieczulającą Emla.

Dlaczego trzeba wykonać kilka powtórzeń?

Wrażliwe na wiązkę lasera są tylko te włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Pozostałe, które przez 3 do 8 tygodni przebywają w fazie uśpienia, nie zginą. Ich usunięcie będzie możliwe dopiero po wejściu w fazę aktywnego wzrostu. Powtarzanie zabiegu jest konieczne, ponieważ nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Pierwszy zabieg usuwa od 40 do 60% owłosienia.

Czy skóra po depilacji laserowej jest podrażniona?

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i podrażniona, jednak stan ten mija po upływie kilkunastu godzin.

Ile kosztuje zabieg Light Sheer?

U kobiet ceny za depilację laserową Light Sheer plasują się pomiędzy 50 a 400 zł, natomiast u mężczyzn pomiędzy 50 a 600 zł. Cena zależy od depilowanego obszaru – im większy, tym drożej. Najtaniej depilowane są m.in. uszy, górna warga czy brodawki piersiowe, a najdrożej uda, plecy, brzuch i bikini.

Czym różni się Light Sheer od IPL?

IPL dla satysfakcjonującego rezultatu wymaga ok. 10-12 powtórzeń i niestety nie przynosi stałych rezultatów. Po ok. 3-4 miesiącach od fotoepilacji IPL włosy odrastają. Light Sheer przynosi trwałe rezultaty średnio po około 4-5 zabiegach (u niektórych osób wystarczą 2-3 powtórzenia). IPL to nie laser, a jedynie intensywne światło, które po prostu opóźnia odrastanie włosa. Laser natomiast definitywnie niszczy mieszek włosowy.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Przez około miesiąc w przypadku twarzy i około dwa miesiące w przypadku pozostałych partii ciała należy zaprzestać wyrywania włosów pęsetą, depilatorem czy woskiem (można golić lub stosować kremy depilujące). Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką. Dzięki temu energia lasera trafi bezpośrednio do mieszka, a nie rozproszy się na wyrastającym ponad skórę fragmencie włosa.

Dlaczego laser jest lepszy od pozostałych metod usuwania owłosienia?

Przede wszystkim dlatego, że jest jedyną metodą zapewniającą trwałe rezultaty. Pozostałe metody depilacji prędzej czy później wymagają powtarzania. Poza tym depilacja laserowa Light Sheer jest komfortowa, w zasadzie bezbolesna, nie powoduje podrażnień skóry ani wrastania włosów, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych sposobów zwalczania niechcianego owłosienia.

Kto nie może skorzystać z tej metody?

Z depilacji laserowej nie mogą korzystać osoby z chorobami skóry, takimi jak bielactwo, łuszczyca, opryszczka. Metoda nie jest wskazana dla osób zażywających leki światłouczulające. Standardowo nie przeprowadza się zabiegu u kobiet ciężarnych.