Przedłużanie rzęs jaką metodę wybrać?

Nie da się ukryć, że zagęszczone rzęsy to nie tylko hollywoodzki efekt, ale też wyjątkowa wygoda. Takich rzęs nie maluje się maskarą, więc codzienny makijaż zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Taka ozdoba oprawy oczu to doskonałe rozwiązanie m.in. dla sportsmenek, które z powodu intensywnych treningów w ogóle rezygnują z makijażu. Dzięki rzęsom od kosmetyczki będą wyglądać kobieco i atrakcyjnie w każdych okolicznościach.

Przed podjęciem decyzji o przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs warto poznać metody dostępne w salonach kosmetycznych.

Rodzaje rzęs:

  • jedwabne – bardzo lekkie, nie obciążają rzęs. Posiadają skręt zbliżony do naturalnego włosa.
  • z futra norek syberyjskich – lekkie, delikatnie, nie obciążają. Mają podobną grubość, lecz różne długości, przez co dają efekt najbardziej zbliżony do naturalnego.
  • syntetyczne – mniej elastyczne od tych jedwabnych i z norek, jednak posiadają bardziej regularny kształt. Nie uczulają.

Metody przedłużania rzęs:

1:1 – jedna sztuczna rzęsa doklejana do jednej rzęsy naturalnej. Zabieg odpowiedni dla kobiet o krótkich i słabo podkręconych rzęsach.

2:1, 3:1 – 2 lub 3 rzęsy doklejane do jednej rzęsy naturalnej. Metoda pozwala efekt znacznego zagęszczenia włosków, które wciąż będą wyglądać naturalnie. Metody 2:1 i 3:1 wykonuje się z wykorzystaniem włosków z futra norek, które są bardzo cienkie i lekkie.

4:1, 5:1 – doczepianie 4, a nawet 5 włosków do jednej rzęsy naturalnej daje już prawdziwie spektakularny efekt gęstych rzęs. Te metody rekomendowane są raczej dla osób o osłabionej i rzadkiej oprawie oka.

Volume Russian Style 2D 8D – kilka rzęs tworzy wachlarzyk. Doklejanie wachlarzyków zmniejsza nacisk na naturalną rzęsę. Im bliżej zewnętrznego kącika oka, tym włoski są dłuższe. Efekt jest nieco bardziej spektakularny niż w metodach 1:1 i 2:1 i jest polecany paniom, które mają bardzo mało rzęs naturalnych.

Wybór metody zależy od stanu naturalnych rzęs oraz oczekiwanego efektu. Włoski można zdjąć w dowolnym momencie u kosmetyczki.

Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Przez 24 godziny po nałożeniu rzęs należy unikać ich dotykania. Klej musi dobrze związać. Warto też zachować ostrożność podczas spania. Do dwóch dni po nałożeniu warto unikać gorącego prysznica, sauny i basenu. Podczas noszenia sztucznych rzęs należy unikać stosowania w okolicy oczu kosmetyków na bazie tłuszczów. Olejki mogą doprowadzić do osłabienia działania kleju. Wskazany jest płyn micelarny. Rzęsy zagęszczane nie wymagają malowania, jednak jeżeli użytkowniczka chce je malować, musi wybrać specjalnie do tego celu przeznaczone maskary wodne – nigdy te do codziennego makijażu. Raz dziennie warto przeczesać rzęsy specjalną szczoteczką.