Mikrodermabrazja Diamentowa

Wykonywana w naszym salonie w Warszawie mikrodermabrazja diamentowa to zabieg mechaniczny, który ma na celu starcie naskórka bezpiecznie i pod kontrolą. Naskórek jest ścierany warstwowo, aż do pożądanego efektu, niemniej z zachowaniem rozsądku. Wykonuje się go przy pomocy głowic diamentowych posiadających różne rozmiary zmieniane w zależności od obszaru roboczego skóry. Atutem tego zabiegu jest głębokość ścierania, jaka gwarantuje doskonałe efekty bez pozostawiania blizn i przebarwień na skórze. Rezultat widoczny jest bezpośrednio po jego wykonaniu, a sam zabieg nie ma wpływu na życie codzienne. Za pośrednictwem głowic w czasie zabiegu ścierany jest martwy naskórek, jednakże zmiany histologiczne następują również w tkankach skóry właściwej. Do widocznych efektów należy napięcie skóry, dzięki produkcji kolagenu i elastyny, do których produkcji oddziaływanie głowicami pobudza. Skóra wygląda zdrowo i czysto, tak od zewnątrz jak i wewnątrz komórek. Mikrodermabrazja diamentowa znajduje szereg fanek, stosowana jest powszechnie w walce ze zmarszczkami i bliznami, a także w procesach odmładzania i oczyszczania. Ogromną rolę odgrywa w leczeniu trądziku i redukcji przebarwień.


Mikrodermabrazja korundowa

Zastosowanie zabiegów mikrodermabrazji korundowej jest tożsame z diamentową, mimo iż ma w tym wypadku zastosowanie drobinek korundowych. Zabieg polega na subtelnym masażu twarzy lub innych części ciała sukcesywnie złuszczając naskórek.


Zalety

Wśród zalet tego zabiegu wymienić należy bezbolesny charakter i całkowite bezpieczeństwo ścieranego naskórka. Zabieg pozwala wyeliminować patogenne drobnoustroje występujące na skórze, które nie usunięte mogą powodować stany zapalne. Mikrodermabrazja pozwala także na poprawę odżywienia i dotlenienia komórek skóry właściwej. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na chemiczne działanie z uwagi na nadwrażliwość skórną bądź inne przeciwwskazania. Odżywienie stymuluje krążenia jak i wpływa dobroczynnie na odbudowę ochrony skóry przez produkcję kolagenu i elastyny.

Zabieg polecany jest przy problemach z trądzikiem pospolitym, jak i bliznami potrądzikowymi, łojotokiem, suchością cery. Wskazania do zabiegu posiadają również osoby z przebarwieniami i zniszczoną skórą w wyniku opalania, z bliznami i rozstępami, czy skórą zwiotczałą, pomarszczoną. Zalecamy także to rozwiązanie na rozszerzone pory i zaskórniki, zrogowacenie przymieszkowe itp.

To świetna metoda przygotowawcza skóry pod zabiegi kosmetyczne, jak między innymi zamykanie naczynek, fotoodmładzanie czy redukcja przebarwień, co spowodowane jest głównie poprawą przenikania substancji odżywczych w głąb skóry. Przygotowanie polega na unikaniu depilacji laserowej, woskowej, jak i peelingu na tydzień przed poddaniem się zabiegowi.

W przypadku mikrodermabrazji nie występują przeciwwskazania jak przy innych zabiegach i jej wykonanie możliwe jest zarówno w ciąży i podczas karmienia, jak i w okresie menstruacji. Implanty i części metalowe w ciele również nie stanowią przeszkody w wykonaniu zabiegu.


Ilość zabiegów:

W trakcie konsultacji u kosmetyczki dla każdego Klienta dopasowywana jest odrębnie częstotliwość i ilość koniecznych zabiegów dla uzyskania ustalonych i oczekiwanych efektów, co często zależy od skóry, jej kondycji itp. Zazwyczaj wystarcza od 2 do 10 zabiegów, pomiędzy którymi należy zrobić przerwę od 7 do 21 dni. Przy zabiegach odmładzających wykonuje się je co 7 do 10 dni a w przypadkach leczenia trądziku co 2 do 4 tygodni. Zabiegi tzw. przypominające i utrwalające zaleca się wykonywać raz w miesiącu lub co dwa miesiące.
Efektywność zabiegów widoczna jest od zaraz i pogłębia się z każdym zabiegiem, do najbardziej zauważalnych rezultatów zalicza się rozświetlenie skóry i uelastycznienie, gładkość oraz promienisty wygląd o równomiernym kolorycie.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są zakażenia bakteryjne i liszajec zakaźny, czy figówka gronkowcowa, a także zakażenia typu wirusowego jak opryszczka, brodawka, mączak zakaźny, oraz zakażenia grzybicze – trądzik ropowiczy, krostkowy lub różowaty. Zabiegów nie zaleca się w przypadku nowotworów skórnych, naczyniaków jamistych oraz terapii przeciwtrądzikowej Roaccutanem (3mce).

W ramach pielęgnacji skóry po przeprowadzonym zabiegu zaleca się cykliczne nawilżanie skóry oraz ochronę skóry kremami z filtrem min 15 i unikanie opalania przez kilka dni, stronienie od słońca i powstrzymanie się w ciągu 3 dni od zabiegu od kąpieli w chlorowanej wodzie. Dla zwiększenia efektów zabiegu poleca się spożywanie dużej ilości wody, która ma działanie odtruwające i oczyszczające organizm z uwalnianych ze skóry toksyn.

Cennik

Mikrodermabrazja twarzy
Mikrodermabrazja twarz + szyja
Mikrodermabrazja twarz + szyja + dekolt
  100 zł
  110 zł
  120 zł