Peeling kawitacyjny

Zabieg jakim jest peeling kawitacyjny ma za zadanie gruntowne oczyszczenie skóry poprzez zjawisko kawitacji. Rozszerzone pory skórne podczas zabiegu pozwalają na usunięcie bakterii i sebum, które zalegają w skórze, kawitacja pozwala usunąć wszelkie zaskórniki, dzięki pęcherzykom powietrza jakie w wyniku fali ultradźwiękowej a co za tym idzie zmiennego wewnątrzcząsteczkowego ciśnienia ulegają mikro eksplozjom, tworząc mikro energię, jaka potrzebna jest do usunięcia martwych korneocytów. W czasie peelingu kawitacyjnego odczuwane są delikatne wibracje w skórze, bez zastosowania prądu. Efektem tego działania jest regeneracja, rewitalizacja skóry od zaraz. Odnowiona i oczyszczona skóra wygląda gładko, zdrowo i młodo, jędrnie.  

Zabieg kawitacji poprzez oczyszczenie z komórek martwych poprawia nie tylko wygląd skóry ale leczy ją od wewnątrz i wpływa na przyswajanie składników aktywnych podawanych z zewnątrz.

Peeling kawitacyjny poleca się osobom o wrażliwej skórze i płytko unaczynionej jako zabieg bezpieczny i efektywny. Cykliczne wykonywanie zabiegów gwarantuje pozytywne efekty wizualne jak i doskonałe oczyszczenie skóry.

Peeling kawitacyjny zaleca się osobom o skórze trądzikowej, z opuchlizna i problemami wiotczenia skóry, a także posiadaczom przebarwień, zmarszczek i skóry zniszczonej słońcem.

Intensyfikacja zabiegów zależy od indywidualnego przypadku, stanu skóry i oczekiwanego efektu, zwykle wystarcza od 2 do 10 zabiegów z przerwami 7-10 dni, a dla podtrzymania efektu jeden zabieg w miesiącu.


Pielęgnacja skóry po zabiegu opiera się głównie na powstrzymaniu się od kąpieli w chlorowanej wodzie do 3 dni a także unikaniu słońca, opalania się. Powinno się wówczas również nawilżać skórę, jak i wspomagać proces detoksykacji przez picie dużej ilości wody. Stosowanie się do powyższych zaleceń zapewnia pozytywny i zauważalny efekt zabiegu.