Sonoforeza

W czasie zabiegów sonoforezy fala ultradźwiękowa rozszerza przestrzeń międzykomórkową i stwarza okazję do oczyszczania, jak również minimalizacji obrzęków. Sonoforeza zapewnia dotarcie substancji aktywnych wyjątkowo głęboko pod skórę, do tkanek skóry właściwej. Energia pochodząca z ultradźwięków dociera do błon komórkowych, co ma działanie przeciwzapalne przez masaż wykonywany bez udziału ciepła a mocno pobudzający.  

Oddziaływanie ultradźwięków na tkanki

  • Mechaniczne- pod wpływem ultradźwięków cząsteczki tkanek są wprowadzane w drgania zapewniając tym samym mikro masaż przyspieszając metabolizm komórkowy, dotlenienie, odżywienie i krążenie, jednocześnie wzmagając uwolnienie toksyn i oczyszczenie skóry. 
  • Cieplne- ciepło powstaje wewnątrz tkanek na skutek przekształcenia energii, to znów wpływ ma na zintensyfikowana produkcję kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu zapewniających nawilżenie i jędrność, ciepło ma tez wpływ na unerwienie a wraz z tym działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
  • Fizykochemiczne- wywiera wpływ na poziom pH skóry, a także zwiększa przemianę materii w komórkach, poprawiając absorbowanie składników aktywnych i mając działanie bakteriobójcze.

Zalety Ultradźwięków dla skóry są znaczące, przede wszystkim zabiegi ultradźwiękami poprawiają ukrwienie i aktywizują transport limfy, jednocześnie wzmagając proces przemiany materii z uwolnieniem toksyn i odtruciem skóry. Największym atutem działania ultradźwięków jest spowodowanie, iż organizm zwiększa produkcję kolagenu i elastyny w naturalny sposób poprawiając jędrność i wygląd skóry. 

Intensywność zabiegów sonoforezy 

Podobnie jak większość zabiegów kosmetycznych również sonoforeza zalecana jest w seriach 2-10 zabiegów po jednym w tygodniu, a dla utrzymania efektu raz w miesiącu.


Przeciwwskazania

Przeciwwskazań do zabiegu jest wiele, a należą do nich między innymi implanty, rozrusznik serca oraz metalowe elementy w skórze, schorzenia nowotworowe oraz stany po zabiegach operacyjnych, niewydolność krążenia, jak również nadczynność i niedoczynność tarczycy, nerwica wegetatywna i osteroporoza. Nie poleca się sonoforezy w okresie ciąży i karmienia, jak i osłabienia, stanu gorączki. 


Pielęgnacja skóry po zabiegu ultradźwięków

Po wykonaniu zabiegu zarówno dla bezpieczeństwa i własnego komfortu, jak i wzmożenia efektu zabiegu należy zachować ostrożność względem opalania się stosując krem z filtrem, zrezygnować z kąpieli w chlorowanej wodzie na 72 godziny, a także nawadniać organizm dużą ilością wody mającej duży wpływ na wydalenie toksyn z organizmu. Zaleca się także nawilżać skórę w miejscach poddanych zabiegowi.