Dermomasaż

Dermomasaż nazywany jest także cellulogią bądź masażem limfatycznym. Zabieg ten realizowany jest przy pomocy głowic podciśnieniowych, które wyposażone są w rolki masujące zassany fałd skóry. Do zadań masażu podciśnieniowego należy pobudzenie układu limfatycznego do działania, jak i poprawa krążenia. Celem dermomasażu jest przede wszystkim rozmasowanie i rozbicie tzw. zrazików tłuszczonych, które zalegają pod skórą przez co skóra robi się gładka i bardziej jędrna, a tkanka tłuszczowa mniej widoczna. 
Masaż limfatyczny praktykowany jest także na twarzy, a jego celem jest wygładzenie zmarszczek, głównie przez poprawę ukrwienia i napięcia skóry. W trakcie masażu do wewnątrz skóry kierowane są odzywki kosmetyczne odpowiedzialne za wzmożenie widoczności efektu.

Efektem dermomasażu jest minimalizacja cellulitu, redukcja rozstępów i pozbycie się nadmiaru wody i toksyn gromadzących się w organizmie tuż pod skórą. Wykonanie zabiegu na twarzy ma też efekt dodany w postaci odżywienia. Pobudzenie do produkcji elastyny i kolagenu wpływa na jędrny wygląd i napięcie skóry przez co twarz wygląda na gładką.

Zabieg dermomasażu zaleca się przeprowadzać w seriach po 10 do 20 zabiegów z częstotliwością dwóch do trzech razy w ciągu tygodnia. Dla utrzymania efektów na dłużej polecany jest pojedynczy zabieg w miesiącu. Dla uzyskania pożądanego efektu należy spożywać zwiększoną ilość wody, tak by organizm mógł się szybko i skutecznie oczyścić z toksyn i złogów. Atutem dermomasażu jest bezinwazyjność jak i brak bolesności w trakcie zabiegu. Efektywność masażu limfatycznego jest oceniana bardzo wysoko, głównie dzięki widocznym efektom w wyglądzie skóry.